Ripasso Valpolicella Superiore DOC

Kolor Czerwone
Region Veneto
Szczep Corvina, Corvinone, Rondinella
Winnica Corte Moschina
Rocznik 2017
Apelacja Valpolicella Superiore DOC
Leżakowanie 18 miesięcy w beczkach z dębu sławońskiego.
Zawartość alkoholu 14%
Propozycja podania Idealnie komponuje się z grillowanym i duszonym mięsem, dziczyzną oraz z dojrzałymi serami. Serwować w temperaturze 16-18° C.
Nagrody gambero rossso logowine 88 logo
+
Cena brutto: 89,00 (w tym VAT: 16,64 )Najniższa cena w ciągu 30 dni: 89.0000 zł

Wino w intensywnym rubinowym kolorze. W ustach czuć intensywny aromat, z wyraźnymi nutami czerwonych owoców, takich jak wiśnia morello, wiśnia i pikantne przyprawy. W ustach pełne, z eleganckim i przyjemnie wytrawnym finiszem. Wino z gron Corvina (80%), Rondinella (10%) i Molinara (10%).

 

Nagrody

GAMBERTO ROSSO, VINI D’ITALIA

2 Glasses: Valpolicella Ripasso Superiore

ROBERT PARKER, WINE ADVOCATE

88 Points: Valpolicella Ripasso Superiore

 

 

 

A young heart with strong rootsin the past.

Tym mottem można zdefiniować naszą rodzinną winnicę. Filippo, Laura i Federica postanowili zebrać wszystko, co zostało im przekazane przez rodziców, dziadków i pradziadków: szacunek do ziemi, pasję do pracy, technikę uprawiania winnic, naturalną winifikację we właściwym czasie, a wszystko to dla nas zabutelkowali, abyście mogli spróbować ich win we właściwy sposób.

Nasza winifikacja koncentruje się na czystości każdego wina, zachowując owocowe doznania, bez zmiany cech naszego wina, tak abyś mógł dostrzec cechy regionu Langhe.

Nasze winnice znajdują się w trzech najpopularniejszych miejscowościach regionu Langhe przystosowanych do produkcji wina Barolo - Monforte d’Alba, Barolo i Novello. Zajmują w sumie około 7 akrów z widokiem na południe i południowy zachód. Skład gleby, na której są sadzone nasze winogrona, charakteryzuje się gliną, tufem, piaskiem i mułem pozostawionym przez cofnięcie się Morza Padano około 16 milionów lat temu: naprzemienność tych warstw nadaje naszym winom doskonałą finezję, strukturę i elegancję. Nasza winiarnia znajduje się w Monforte d’Alba, które od 2014 roku jest uważane za dziedzictwo UNESCO.