Zamówienia złożone między 14.02 -19.02 zostaną wysłane 20.02

Evaos Soave DOC

Kolor Białe
Region Veneto
Szczep Garganega
Winnica Corte Moschina
Rocznik 2019
Apelacja Soave DOC
Leżakowanie 6 miesiecy w stalowych kadziach.
Zawartość alkoholu 13%
Propozycja podania Idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju wędlinami, lekkimi daniami rybnymi i sałatkami. Serwować w temperaturze 8-10° C.
Nagrody logo gambero rosoo
Cena brutto: 49,00 (w tym VAT: 9,16 )

Wino o jasno słomkowożółtym kolorze ze złotymi refleksami. Z nutą mineralną o zapachu cytrusów i białych owoców pestkowych, delikatne i eleganckie na podniebieniu z charakterystycznym migdałowym finishem.

 

Nagrody

GAMBERTO ROSSO, VINI D’ITALIA

2 Glasses: Evaos Soave DOC

 

A young heart with strong rootsin the past.

Tym mottem można zdefiniować naszą rodzinną winnicę. Filippo, Laura i Federica postanowili zebrać wszystko, co zostało im przekazane przez rodziców, dziadków i pradziadków: szacunek do ziemi, pasję do pracy, technikę uprawiania winnic, naturalną winifikację we właściwym czasie, a wszystko to dla nas zabutelkowali, abyście mogli spróbować ich win we właściwy sposób.

Nasza winifikacja koncentruje się na czystości każdego wina, zachowując owocowe doznania, bez zmiany cech naszego wina, tak abyś mógł dostrzec cechy regionu Langhe.

Nasze winnice znajdują się w trzech najpopularniejszych miejscowościach regionu Langhe przystosowanych do produkcji wina Barolo - Monforte d’Alba, Barolo i Novello. Zajmują w sumie około 7 akrów z widokiem na południe i południowy zachód. Skład gleby, na której są sadzone nasze winogrona, charakteryzuje się gliną, tufem, piaskiem i mułem pozostawionym przez cofnięcie się Morza Padano około 16 milionów lat temu: naprzemienność tych warstw nadaje naszym winom doskonałą finezję, strukturę i elegancję. Nasza winiarnia znajduje się w Monforte d’Alba, które od 2014 roku jest uważane za dziedzictwo UNESCO.