Skasuj

Filtrowanie

Cena

Wina białe

 

  • Widok:

Wina białe produkowane są z bezbarwnego miąższu winogron o jasnej lub ciemnej skórce, dzięki czemu zyskują różne odcienie żółci – od bardzo jasnych, aż po intensywne złoto. W naszym sklepie proponujemy najwyższej jakości białe wina z Włoch. Dostępne są wina sporządzone z rozmaitych szczepów winogron oraz z zastosowaniem różnorodnych metod winifikacji.

 

Rodzaje win białych

Wśród włoskich win białych dostępnych w naszej ofercie szczególnie polecamy kwaskowate i wyraziste białe wina wytrawne. Powstają one w wyniku całkowitej fermentacji cukru w wyciśniętym soku. Dostępne są także białe wina półwytrawne, półsłodkie oraz słodkie. W tego rodzaju trunkach cukry nie zostają całkowicie sfermentowane i zamienione w alkohol. Słynne są także białe wina musujące zawierające dwutlenek węgla. Białe wina musujące często zamawiane są na specjalne okazje. Stanowią doskonały zamiennik popularnego szampana, czyli białego wina musującego wywodzącego się z regionu Szampanii we Francji. Można z ich pomocą wznieść toast i uczcić ważne chwile z bliskimi.

 

Do czego pasuje białe wino?

Białe wino wytrwane sprawdzi się do cięższych potraw, wzbogaconych o sosy i różnego rodzaju dodatki. Serwuje się je z białym mięsem, wędlinami, serami, rybami czy owocami morza. Pasuje także do sałatek i zimnych przekąsek. Ponadto lekkie białe wino wytrawne można podać przed posiłkiem w celu zaostrzenia apetytu.

Białe wino słodkie, podobnie jak wino czerwone słodkie, będzie idealne do wszelkich deserów i owoców. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że białe wino słodkie i półsłodkie doskonale komponuje się z daniami kuchni azjatyckiej, które bazują na połączeniu ostro-słodkich nut smakowych.