Amarone della Valpolicella DOCG

Kolor Czerwone
Region Veneto
Szczep Corvina, Corvinone, Rondinella
Winnica Corte Moschina
Rocznik 2016
Apelacja Amarone della Valpolicella DOCG
Leżakowanie 30 dni w kadziach ze stali nierdzewnej i 24 miesiące w dębie sławońskim i francuskim.
Zawartość alkoholu 15%
Propozycja podania Dobrze komponuje się jako dodatek do dziczyzny, grillowanych mięs i dojrzałych serów. Serwować w temperaturze 16-18°C.
+
Cena brutto: 169,00 (w tym VAT: 31,60 )Najniższa cena w ciągu 30 dni: 169.0000 zł

Wino o barwie intensywnie czerwonego granatu. W nosie jest intensywne, wypełnione nutami jasnych azjatyckich przypraw, lekkimi niuansami lukrecji i dojrzałych wiśni. W ustach wyczuwalne, aksamitne, pełne i harmonijnie, przeplatające się nuty wiśni, jeżyn i przypraw, dojrzałych tanin. Zakończony długim, mocnym finiszem. Blend ze szczepów Corvina, Corvinone, Rondinella.

 

A young heart with strong rootsin the past.

Tym mottem można zdefiniować naszą rodzinną winnicę. Filippo, Laura i Federica postanowili zebrać wszystko, co zostało im przekazane przez rodziców, dziadków i pradziadków: szacunek do ziemi, pasję do pracy, technikę uprawiania winnic, naturalną winifikację we właściwym czasie, a wszystko to dla nas zabutelkowali, abyście mogli spróbować ich win we właściwy sposób.

Nasza winifikacja koncentruje się na czystości każdego wina, zachowując owocowe doznania, bez zmiany cech naszego wina, tak abyś mógł dostrzec cechy regionu Langhe.

Nasze winnice znajdują się w trzech najpopularniejszych miejscowościach regionu Langhe przystosowanych do produkcji wina Barolo - Monforte d’Alba, Barolo i Novello. Zajmują w sumie około 7 akrów z widokiem na południe i południowy zachód. Skład gleby, na której są sadzone nasze winogrona, charakteryzuje się gliną, tufem, piaskiem i mułem pozostawionym przez cofnięcie się Morza Padano około 16 milionów lat temu: naprzemienność tych warstw nadaje naszym winom doskonałą finezję, strukturę i elegancję. Nasza winiarnia znajduje się w Monforte d’Alba, które od 2014 roku jest uważane za dziedzictwo UNESCO.