Roncathe Soave DOC

Kolor Białe
Region Veneto
Szczep Garganega
Winnica Corte Moschina
Rocznik 2019
Apelacja Soave DOC
Leżakowanie 6 miesięcy w stalowych kadziach
Zawartość alkoholu 12,5%
Propozycja podania Idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju przystawekami, zupami, białym mięsem oraz z rybami. Serwować w temperaturze 10-12° C
Nagrody gambero rossso logo
+
Cena brutto: 39,00 (w tym VAT: 7,29 )Najniższa cena w ciągu 30 dni: 39.0000 zł

Wino w kolorze jasno słomkowo-żółtym ze złotymi refleksami. W nosie oferuje delikatne zapachy kwiatów i owoców. W ustach świeży i dobrze zbalansowany z charakterystycznym dla wina migdałowym finiszem oraz długim posmakiem.

 

Nagrody

GAMBERTO ROSSO, VINI D’ITALIA

2 Glasses: Roncathe Soave 2019

 

A young heart with strong rootsin the past.

Tym mottem można zdefiniować naszą rodzinną winnicę. Filippo, Laura i Federica postanowili zebrać wszystko, co zostało im przekazane przez rodziców, dziadków i pradziadków: szacunek do ziemi, pasję do pracy, technikę uprawiania winnic, naturalną winifikację we właściwym czasie, a wszystko to dla nas zabutelkowali, abyście mogli spróbować ich win we właściwy sposób.

Nasza winifikacja koncentruje się na czystości każdego wina, zachowując owocowe doznania, bez zmiany cech naszego wina, tak abyś mógł dostrzec cechy regionu Langhe.

Nasze winnice znajdują się w trzech najpopularniejszych miejscowościach regionu Langhe przystosowanych do produkcji wina Barolo - Monforte d’Alba, Barolo i Novello. Zajmują w sumie około 7 akrów z widokiem na południe i południowy zachód. Skład gleby, na której są sadzone nasze winogrona, charakteryzuje się gliną, tufem, piaskiem i mułem pozostawionym przez cofnięcie się Morza Padano około 16 milionów lat temu: naprzemienność tych warstw nadaje naszym winom doskonałą finezję, strukturę i elegancję. Nasza winiarnia znajduje się w Monforte d’Alba, które od 2014 roku jest uważane za dziedzictwo UNESCO.