I Tarai Soave Superiore DOCG
Kolor Białe
Region Veneto
Szczep Garganega
Winnica Corte Moschina
Rocznik 2017
Apelacja Soave Superiore DOCG
Leżakowanie 12 miesiecy w dębowej beczce
Zawartość alkoholu 13,5%
Propozycja podania Idealnie komponuje się z prostymi aperitif lub z wszelkiego rodzaju daniami rybnymi. Serwować w temperaturze 10-12° C.
+
Cena brutto: 65,00 (w tym VAT: 12,15 )Najniższa cena w ciągu 30 dni: 65.0000 zł

Wino o lekko bladym, ale żywym słomkowożółtym kolorze. W nosie prezentuje delikatny i umiarkowanie złożony bukiet, zdefiniowany przez owocowe nuty cedru oraz lekką nutę mineralną krzemienia. Wino wytrawne, dość ciepłe i miękkie, o wyraźnej kwaskowatości i dobrej soczystości. W ustach jest pełne, bogate i owocowe.

 

Nagrody

GAMBERTO ROSSO, VINI D’ITALIA

2 Glasses: I tarai Soave Superiore

ROBERT PARKER, WINE ADVOCATE

89 Points: I tarai Soave Superiore

WINE ENTHUSIAST MAGAZINE

88 Points: I tarai Soave Superiore

A young heart with strong rootsin the past.

Tym mottem można zdefiniować naszą rodzinną winnicę. Filippo, Laura i Federica postanowili zebrać wszystko, co zostało im przekazane przez rodziców, dziadków i pradziadków: szacunek do ziemi, pasję do pracy, technikę uprawiania winnic, naturalną winifikację we właściwym czasie, a wszystko to dla nas zabutelkowali, abyście mogli spróbować ich win we właściwy sposób.

Nasza winifikacja koncentruje się na czystości każdego wina, zachowując owocowe doznania, bez zmiany cech naszego wina, tak abyś mógł dostrzec cechy regionu Langhe.

Nasze winnice znajdują się w trzech najpopularniejszych miejscowościach regionu Langhe przystosowanych do produkcji wina Barolo - Monforte d’Alba, Barolo i Novello. Zajmują w sumie około 7 akrów z widokiem na południe i południowy zachód. Skład gleby, na której są sadzone nasze winogrona, charakteryzuje się gliną, tufem, piaskiem i mułem pozostawionym przez cofnięcie się Morza Padano około 16 milionów lat temu: naprzemienność tych warstw nadaje naszym winom doskonałą finezję, strukturę i elegancję. Nasza winiarnia znajduje się w Monforte d’Alba, które od 2014 roku jest uważane za dziedzictwo UNESCO.